HAKKIMIZDA

Firmamız 2002 yılında Konya ilinde kurulmuştur.

Tesisimizin bulunduğu Burdur ilinde mevcutta  devlet tarafından 1974 yılında Burdur ilinin kalkınması için SEK (Süt Endüstrisi Kurumu) kurulmuştur. SEK zamanında  Süttozu, tereyağı, beyaz peynir, ayran gibi ürünler üretilmiştir. 1995 yılında MİS Süt tarafından bu tesis satın almış ve Mis Sütten de firmamız bu tesisi 2002 yılında devir aldı. Firmamız, Burdur ve çevre illerinde (Isparta, Antalya, Afyon, Denizli) peynir üreten işletmelerin atık peynir sularını toplayarak peynir altı suyunun hem çevreye olan zararını engellemiş oluyor hem de bu ürünü ekonomiye kazandırmış oluyoruz.

Tefenni Yolu üzerinde kurulu yaklaşık 8000 m2 kapalı alana sahip üretim tesislerimizde; Krema, Süt tozu, Peyniraltısuyu tozu, %50 v4 %70 Demineralize peyniraltısuyu tozu üretimi yapılmaktadır.

SÜT OFİS ürünlerinin hammaddesini oluşturan taze süt; İç Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinin sütlerinden akşam ve sabah ayrı ayrı olmak üzere günde iki kez toplanıp, laborantlar tarafından gerekli kontrolleri yapılarak, geciktirilmeden toplama merkezlerine ulaştırılmaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde +4 ºC ye soğutulan sütler, tankerlerle fabrikaya taşınmakta, sağımı takiben 24 saat içerisinde de süttozu ve kremaya dönüştürülmektedir.   

ÜRÜNLERİMİZ

Tam Yağlı Süt Tozu

Yüksek kaliteli yağlı inek sütünün pulverize edilerek kurutulmasıyla üretilmektedir. Yarı mamul maddedir. Toz olarak, eritilerek veya farklı gıda maddeleri ile birlikte kullanılabilir. Kendine has krem veya sarı renkte,kendine has akışkan toz yapıda, homojen görünümde olup hiçbir koruyucu madde, renklendirici madde ve diğer katkı maddeleri içermemektedir.

Yağsız Süt Tozu

Yüksek kaliteli yağsız inek sütünün pulverize edilerek kurutulmasıyla üretilmektedir. Yarı mamul maddedir. Toz olarak, eritilerek veya farklı gıda maddeleri ile birlikte kullanılabilir. Kendine has krem veya sarı renkte,kendine has akışkan toz yapıda, homojen görünümde olup hiçbir koruyucu madde, renklendirici madde ve diğer katkı maddeleri içermemektedir.

Demineralize Peyniraltısuyu Tozu

Çeşitli peynirlerden elde edilen taze peyniraltısularının öncesinde nanofiltrasyon ünitesinde demineralize edilmesi ve pulverize edilerek kurutulmasıyla üretilmektedir. Yarı mamul maddedir. Toz olarak, eritilerek veya farklı gıda maddeleri ile birlikte kullanılabilir. Kendine has krem veya sarı renkte, kendine has akışkan toz yapıda, homojen görünümde olup hiçbir koruyucu madde, renklendirici madde ve diğer katkı maddeleri içermemektedir.

Peyniraltısuyu Tozu

Çeşitli peynirlerden elde edilen taze peyniraltısularının, pulverize edilerek kurutulmasıyla üretilmektedir. Yarı mamul maddedir. Toz olarak, eritilerek veya farklı gıda maddeleri ile birlikte kullanılabilir. Kendine has akışkan toz yapıda, krem veya sarı renkte, homojen görünümde olup hiçbir koruyucu madde, renklendirici madde ve diğer katkı maddeleri içermemektedir.

Krema

Yüksek kaliteli inek sütünden separatör ile alınan krema pastörize edilerek elde edilir. Hiçbir işlem yapmadan tüketilebilir. Kendine has krem renkte, kendine has kıvam ve yapıda, homojen, pürüzsüz, parlak görünümlü ve lekesiz.

zeminsiz_logo
Atatürk Mahallesi Ali Kemal Erdem bulvarı No:41 
Merkez / BURDUR
 
iletisim@sutofis.com.tr